Spotkanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z oddziałami piechoty morskiej na froncie odbyło się w strefie Wuhłedar-Marjinka w obwodzie donieckim – podała we wtorek kancelaria szefa państwa. Zełenski informował wcześniej o wizycie nie ujawniając jej miejsca.

W oficjalnym komunikacie biuro (kancelaria) Zełenskiego podało, iż “wracając z wizyty za granicą prezydent (…) odwiedził pozycje sił zbrojnych Ukrainy na froncie w strefie obrony Wuhłedar-Marjinka w obwodzie donieckim”.

Prezydent Ukrainy zapowiedział utworzenie nowych brygad piechoty morskiej, które zostaną wyposażone w nowoczesne uzbrojenie i sprzęt. W trakcie trwającej wojny ukraińska piechota morska “wykonuje najtrudniejsze zadania w najtrudniejszych warunkach” – powiedział Zełenski. Podkreślił, że kraj potrzebuje takiej siły, dlatego “od dziś znacznie zwiększy potencjał” tej formacji i zacznie tworzenie korpusu piechoty morskiej.

Zełenski informował we wtorek w krótkim komunikacie o spotkaniu z żołnierzami piechoty morskiej. Podkreślił, że spotkanie odbyło się z okazji dnia tej formacji i że przyjechał na odcinek frontu; nie podał przy tym miejsca, do którego podróżował. (PAP)