Siódmy pakiet sankcji przeciwko Rosji powinien być przyjęty tak szybko jak to możliwe - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w opublikowanym we wtorek wieczorem nagraniu wideo. Jak informuje agencja Ukrinform Zełenski powiedział też, że sytuacja w obwodzie ługańskim jest bardzo ciężka.

 

– We wszystkich negocjacjach z zagranicznymi partnerami stale podkreślam, że siódmy pakiet sankcji przeciwko Rosji jest potrzebny tak szybko jak to możliwe. Rosja musi odczuwać narastający nacisk z powodu wojny i jej agresywnej antyeuropejskiej polityki – powiedział Zełenski.

Dodał, że ostatnie rosyjskie groźby pod adresem Litwy, kolejna fala nacisków związanych z dostawami nośników energii i kryzys żywnościowy – to wszystko przemawia za przyjęciem siódmego pakietu sankcji.

Jak informuje Ukrinform UE rozważa wprowadzenie w ramach kolejnego pakietu restrykcji sankcje na import rosyjskiego złota.

Zełenski w swym wieczornym wystąpieniu przyznał też, że sytuacja w obwodzieługańskim jest bardzo ciężka bowiem wojska rosyjskie nasiliły ofensywę mającą na celu wyparcie sił ukraińskich z kluczowych rejonów. “To jest teraz najcięższy rejon. Okupanci naciskają mocno” – powiedział.

 

PAP SACopyright © PAP SA 2022