Prezydent Ukrainy podziękował partnerom za pomoc i walkę z najeźdźca, określając Rosję jako państwo, które szczególnie mocno wspiera terroryzm.

 

– Tylko w pierwszej połowie dnia w Kijowie były cztery alarmy powietrzne. Rosyjska armia uderzyła dzisiaj rakietami w obwodzie kijowskim, także w Mikołajewie, kontynuowała serię strategicznie bezsensownych i brutalnych napaści. Dziękuję każdemu, kto walczy z tym terrorem, powiedział w czwartek w wieczornym wystąpieniu wideo prezydent Ukrainy.

Chciałbym również podziękować amerykańskim senatorom, którzy jednogłośnie przyjęli rezolucję wzywającą Departament Stanu do uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm. Możemy zobaczyć każdego dnia w Ukrainie, dziś lub każdego innego po 24 lutego, że nikt na świecie nie inwestuje w terroryzm bardziej niż Rosja. To naprawdę wymaga globalnej odpowiedzi prawnej. I nie ma racjonalnego powodu, aby takiej reakcji nie było, także w Stanach Zjednoczonych, powiedział Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu opublikowanym na Facebooku.(PAP)

 

PAP SACopyright © PAP SA 2022