Z rosyjskiej niewoli wróciło na Ukrainę 106 wojskowych: 8 oficerów oraz 98 żołnierzy i podoficerów – poinformował w czwartek Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. To żołnierze, którzy walczyli pod Bachmutem i uniemożliwili dalszy postęp wroga – podkreślił Jermak.

Każdy z uwolnionych jest naszym bohaterem; wśród tych, którzy powrócili wielu uznano wcześniej za zaginionych – przekazał w mediach społecznościowych szef biura prezydenta Ukrainy. (https://t.me/ermaka2022/2775).

Cały zespół zajmujący się powracającymi jeńcami wojennymi pracuje nad tym, by uwolnieni jak najszybciej znaleźli się w swoich domach, to także polecenie prezydenta Zełenskiego – zaznaczył Jermak.

“Nasz prawdziwy dom jest tam, gdzie o nas myślą. Ukraina, którą wszyscy wspólnie budujemy to miejsce, w którym najwyższą wartością jest człowiek, obywatel. Państwo, które dba o ludzi. (…) Wszyscy nasi ludzie wrócą do domów. Pracujemy nad tym dalej. Każda wymiana (jeńców) przybliża nas do tego celu” – napisał szef biura ukraińskiego prezydenta. (PAP)