Minister spraw zagranicznych Słowenii Tanja Fajon przybyła w środę z oficjalną wizytą do Kijowa i odwiedziła zniszczony przez siły rosyjskie Irpień. Na Twitterze oświadczyła, że celem wizyty jest okazanie wsparcia Ukrainie i jej mieszkańcom.

 

„Właśnie przybyłam do Kijowa. Jestem tu, by wyrazić polityczne i praktyczne wsparcie Słowenii dla Ukrainy i jej odważnego narodu” – napisała Fajon, dołączając zdjęcia z peronu dworca kolejowego (https://tinyurl.com/yc4pesn6).

W kolejnym wpisie Fajon poinformowała, że wraz z szefem władz obwodu kijowskiego Ołeksijem Kułebą odwiedziła miasto Irpień pod Kijowem, gdzie zobaczyła zniszczenia wyrządzone tam przez rosyjskie wojsko (https://tinyurl.com/yc5vrsb3).

Irpień jest jedną z miejscowości zniszczonych ostrzałami, a następnie przez pewien czas okupowanych przez wojska rosyjskie w początkowej fazie inwazji. Po wycofaniu się Rosjan z tego terenu odkryto ślady wskazujące na celowe zabijanie cywilów.

Ukrinform przypomina, że w ubiegłym tygodniu robocze wizyty na Ukrainie złożyli szefowie MSZ Austrii i Czech, Alexander Schallenberg i Jan Lipavsky.(PAP)

 

 

PAP SACopyright © PAP SA 2022