Rząd Hiszpanii przekazał władzom Ukrainy walczącym z rosyjską inwazją 30 karetek pogotowia - ogłosił w środę szef hiszpańskiego MSZ Jose Manuel Albares podczas środowej wizyty w Kijowie.

 

Jak sprecyzował resort, hiszpański minister dotarł do stolicy Ukrainy w środę rano, podróżując w nocy pociągiem z Przemyśla. Źródła dyplomatyczne powiadomiły, że przekazanie 30 karetek dla Ukrainy służy przede wszystkim okazaniu wsparcia mieszkańcom kraju doświadczonego rosyjską inwazją.

W środę przed południem Albares spotkał się w Kijowie z przedstawicielami władz państwa, a także administracji ukraińskiej stolicy. Złożył też kwiaty przy jednym z miejsc upamiętniających ofiary agresji Kremla.

“Minister udał się również do położonego 50 km od stolicy Makarowa, czyli miejscowości, która została mocno dotknięta skutkami wojny” – podały madryckie media.

Według relacjonującego pobyt Albaresa na Ukrainie dziennika “La Razon” szef hiszpańskiej dyplomacji rozmawiał też w Kijowie z mieszkańcami stolicy. Gazeta odnotowała, że kijowianie szczególnie podkreślali trudności z zaopatrzeniem miasta w wodę.

“Wizyta (Albaresa – PAP) zbiega się w czasie z intensyfikacją rosyjskich ostrzałów. Są one wyjątkowo okrutne w stolicy, gdzie 80 proc. ludności zostało pozbawionych wody” – odnotował “La Razon”.

 

 

PAP SACopyright © PAP SA 2022