Regionalne służby więzienne w Rosji proponują, by miejsce towarów ze sklepów IKEA - która opuściła Rosję w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę - zajęły produkty wyprodukowane w koloniach karnych - pisze w środę Radio Swoboda.

 

Kolonie karne mogą “zająć miejsce IKEA” w Rosji – uważa przedstawiciel służby więziennej z obwodu swierdłowskiego Iwan Szarkow.

Szef regionalnej służby więziennej Aleksandr Fiodorow ocenił zaś, że kolonie karne mogą zamienić też inne zagraniczne firmy, które opuściły rosyjski rynek. “Obroty i liczba pracujących przy produkcji ludzi rosną z roku na rok” – stwierdził.

Wypowiedzi przedstawicieli służby więziennej wywołały ironiczne reakcje internautów.

“Czegokolwiek by nie robiono w Rosji, wychodzi automat Kałasznikowa, czegokolwiek by nie budowano – wychodzi Gułag” – napisał na Twitterze były partner biznesowy Michaiła Chodorkowskiego, Leonid Newzlin.

“Wspaniałe perspektywy wolnej gospodarki” – czytamy na profilu opozycjonisty Andrieja Piwowarowa.

W połowie czerwca Ingka Group, do której należą wszystkie sklepy IKEA w kraju, poinformowała, że szwedzki producent mebli IKEA sprzedaje swoje fabryki, zamyka biura i redukuje liczbę zatrudnionego personelu w Rosji, ponieważ nie widzi możliwości wznowienia sprzedaży w kraju w najbliższej przyszłości. (PAP)

 

 

PAP SACopyright © PAP SA 2022