W środę i czwartek przedstawiciele ukraińskiego ruchu oporu na okupowanych terenach południa Ukrainy przeprowadzili udane zamachy na rosyjskiego okupanta w Nowej Kachowce i lokalnego kolaboranta w Melitopolu – poinformował portal Centrum Narodowego Sprzeciwu, prowadzony przez Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii.

 

61-letni Rosjanin Siergiej Twietinski przybył na podbite tereny Ukrainy, by tworzyć tam struktury partii Sprawiedliwa Rosja. W środę samochód mężczyzny współpracującego z okupacyjną administracją został wysadzony w powietrze.

 

Dzień później w Melitopolu zginął kolaboracyjny policjant Ołeksandr Miszczenko, pracujący jako ochroniarz namiestników z nadania Moskwy. Ucierpiał również “kolega” zdrajcy Jurij Akimow, który w ciężkim stanie trafił do szpitala – czytamy w komunikatach rządowego serwisu.

 

“Po raz kolejny przypominamy – Rosjanie tymczasowo zajęli (nasze) terytoria, lecz ich nie kontrolują. Pomimo wszelkich represji lokalni mieszkańcy nadal stawiają opór” – podkreślono na łamach wojskowego portalu. (PAP)

 

PAP SACopyright © PAP SA 2023