Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę wieczorem podziękował Senatowi RP za przyjęcie uchwały o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny.

 

“Rosja jako państwo-terrorysta (…) zasługuje na codzienne wzmocnienie międzynarodowego nacisku na nią. Jestem wdzięczny tym liderom i tym politykom, którzy zdają sobie z tego sprawę i to gwarantują” – powiedział ukraiński prezydent na nagraniu. (https://t.me/V_Zelenskiy_official/3790)

“Między innymi dziękuję Senatowi Polski, który przyjął uchwałę oficjalnie uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm” – kontynuował szef państwa.

“I takie uchwały mają być przyjęte większością krajów świata. Sama Rosja swoimi działaniami nie zostawia wyboru” – wezwał Zełenski.

Senat RP w środę przyjął uchwałę o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny. Uchwała wzywa także społeczność międzynarodową do udzielenia wsparcia Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu prowadzącemu dochodzenia wobec osób odpowiedzialnych za zbrodnie na Ukrainie.(PAP)

 

 

PAP SACopyright © PAP SA 2022