Nauczanie w formie stacjonarnej rozpocznie się na Ukrainie 1 września tylko w szkołach wyposażonych w schrony, umożliwiające szybkie przemieszczenie się dzieci w bezpieczne miejsce w przypadku alarmu przeciwlotniczego - powiadomił w czwartek szef ukraińskiego MSW Denys Monastyrski, cytowany przez agencję UNIAN.

 

Jak podkreślił minister, schron powinien mieć formę piwnicy lub podpiwniczenia. Musi znajdować się w szkole lub w jej sąsiedztwie, a także posiadać oświetlenie i toaletę.

“Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) przeprowadzi szczegółowe kontrole pod kątem spełniania tych wymogów. Obecnie sprawdzamy (schrony) nie tylko w szkołach, ale też na uczelniach i w przedszkolach. Nauka (w formie stacjonarnej) zacznie się wyłącznie tam, gdzie rzeczywiście będzie to bezpieczne” – oświadczył Monastyrski.

Przedstawiciel rządu dodał, że kontrola obejmie przede wszystkim obiekty w zachodniej i środkowej części kraju, a zatem w regionach, do których przybyło wiele dzieci z terenów okupowanych i położonych blisko linii frontu. (PAP)

 

PAP SACopyright © PAP SA 2022