Na Ukrainę przybyły systemy przeciwrakietowe Patriot – potwierdził w środę minister obrony tego kraju Ołeksij Reznikow. W komunikacie na Twitterze oświadczył, że żołnierze ukraińscy opanowali systemy “tak szybko, jak tylko mogli”.

“Nasze piękne ukraińskie niebo staje się bezpieczniejsze, dlatego że na Ukrainę przybyły systemy przeciwrakietowe Patriot. Siły naszej obrony przeciwlotniczej opanowały je tak szybko, jak tylko mogły” – napisał Reznikow na Twitterze. (https://tinyurl.com/yc36ar2h)

Podkreślił także, że “nasi partnerzy dotrzymali słowa”. Reznikow podziękował ministerstwom obrony Niemiec, Holandii i Stanów Zjednoczonych, jak i społeczeństwom tych krajów. “Razem zwyciężymy” – zapewnił.

O przekazaniu Patriotów przez Niemcy poinformowały we wtorek media ukraińskie, powołując się na rząd w Berlinie. Oprócz Niemiec systemy Patriot obiecały przekazać Ukrainie USA i Holandia. Pentagon poinformował 30 marca, że 65 ukraińskich żołnierzy zakończyło szkolenie z obsługi systemów Patriot w bazie Fort Sill w Oklahomie. (PAP)