Premier Włoch Giorgia Meloni napisała w środę na Twitterze, że podczas rozmowy z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim wyraziła solidarność z polskim rządem i narodem. Poinformowała o swoich rozmowach z sojusznikami z NATO.

 

“Rozmawiałam z Mateuszem Morawieckim, by wyrazić solidarność z rządem i narodem polskim” – głosi tweet Meloni.

Włoska premier, uczestnicząca w szczycie G20 na Bali, dodała, że na marginesie szczytu spotyka się z sojusznikami z NATO, by “zweryfikować fakty i ocenić następne kroki”.

“To potwierdzenie powagi i konsekwencji rosyjskiej agresji na Ukrainę” – stwierdziła Meloni (https://tinyurl.com/yeyvwdwp).

We wtorek rosyjskie wojska przeprowadziły zmasowany atak rakietowy na Ukrainę; według strony ukraińskiej był to największy nalot rakietowy od 24 lutego. Również we wtorek, w godzinach popołudniowych, na terenie wsi Przewodów w województwie lubelskim wybuchł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli RP – przekazało polskie MSZ w komunikacie w nocy z wtorku na środę. Prezydent Andrzej Duda w nocnym oświadczeniu dla mediów powiedział, że “nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił rakietę, prowadzone są czynności śledcze”.

 

 

PAP SACopyright © PAP SA 2022