Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow komentując w piątek podpisanie listu intencyjnego ws. centrum serwisowego czołgów Leopard 2 w Polsce, podziękował za “niezachwiane wsparcie” ministrom obrony Polski i Niemiec: Mariuszowi Błaszczakowi i Borisowi Pistoriusowi.

“Odbyło się spotkanie +koalicji czołgowej+. Jestem wdzięczny moim kolegom: Borisowi Pistoriusowi i Mariuszowi Błaszczakowi za ich niezachwiane wsparcie dla Ukrainy” – napisał Reznikow na Twitterze. Wyraził przekonanie, że utworzenie w Polsce centrum serwisowego “przyczyni się do wzmocnienia współpracy i rozszerzenia możliwości ukraińskich obrońców”.

“Stworzona wspólnym wysiłkiem +pancerna pięść+ powstrzyma agresję reżimu terrorystycznego przeciwko Europie i całemu wolnemu światu. (…) Nowoczesne technologie zachodnie przyczynią się do pokonania Moskwy. Im szybciej to nastąpi, tym prędzej zapanuje pokój” – oświadczył ukraiński minister. (https://tinyurl.com/4hes69ew)

Jak poinformowało wcześniej polskie MON, podczas spotkania w Ramstein trzej ministrowie podpisali w piątek list intencyjny ws. ustanowienia w Polsce centrum serwisowego czołgów Leopard 2. W amerykańskiej bazie w Ramstein w piątek odbyło się kolejne posiedzenie kierowanej przez USA grupy kontaktowej ds. Ukrainy, której zadaniem jest koordynowanie pomocy zbrojeniowej dla Kijowa.(PAP)