Rosja ciągle nie nauczyła się, że jej brutalność tylko wzmacnia ukraiński opór i pogłębia naszą determinację, by wspierać Ukrainę w jej walce – oświadczyła ambasador USA w Kijowie Bridget Brink, komentując piątkowe ataki rakietowe Rosji na osiedla mieszkaniowe w Humaniu i Dnieprze. Zginęło w nich co najmniej 12 osób, w tym troje dzieci.

“Kolejne tragiczne śmierci po tym, jak rosyjskie pociski uderzyły w kolejny budynek mieszkalny” – napisała Brink na Twitterze w piątek rano (https://tinyurl.com/98sm3avs).

“Rosja ciągle nie nauczyła się, że jej brutalność tylko wzmacnia ukraiński opór i pogłębia naszą determinację, by wspierać Ukrainę w jej walce” – podkreśliła amerykańska dyplomatka.

W piątek nad ranem rosyjskie wojska przeprowadziły atak rakietowy na cele cywilne na Ukrainie. Według najnowszych doniesień przekazywanych przez władze w Kijowie, a także administracje ukraińskich miast i regionów, zginęło co najmniej 12 osób, w tym 10 w Humaniu w centralnej części kraju.

Wśród ofiar śmiertelnych jest co najmniej troje dzieci z Humania i Dniepra. W drugim z tych miast pocisk zabił trzyletnią dziewczynkę i młodą kobietę, prawdopodobnie matkę dziecka.

PAP SACopyright © PAP SA 2023