13-letni Gabriel Clark z regionu Kumbria w Wielkiej Brytanii wystawia na licytację w internecie wykonane przez siebie drewniane naczynia, a zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznacza na pomoc dzieciom z różnych części świata, w tym m.in. ukraińskim dzieciom mieszkającym w Polsce – powiadomiła w piątek brytyjska stacja Sky News.

 

Wyrzeźbiona przez chłopca “Miska dla Ukrainy”, czyli naczynie w kolorach ukraińskiej flagi, została w ubiegłym roku sprzedana za ponad 250 tys. funtów, czyli ponad 1,3 mln zł. Pieniądze trafiły do uczniów z Ukrainy uczęszczających do jednej ze szkół w Polsce. Dzięki środkom finansowym zgromadzonym przez Gabriela 450 dzieci w wieku od 6 do 17 lat może realizować program zajęć w języku ukraińskim, a także uczyć się języka polskiego – czytamy na portalu Sky News.

 

Jak powiadomiono, najnowsza inicjatywa 13-latka, promowana pod hasłem “Miska Nadziei”, dotyczy wsparcia dzieci m.in. z krajów wschodniej Afryki. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży kolejnego naczynia, wykonanego z trzech rodzajów drewna, zostaną przekazane organizacji pozarządowej Save the Children. Dotychczas Gabriel zebrał na ten cel 6 tys. funtów, czyli około 32 tys. zł.

 

“Mam wrażenie, że dzieci mogą być czasami niedoceniane i potrzebują naszego wsparcia. One nie są w stanie pracować, aby zarobić pieniądze i same sobie w ten sposób pomóc. Na świecie jest wiele problemów, dlatego jeśli mogę jakoś przyczynić się do rozwiązania (części) z nich, to chcę spróbować” – przyznał Gabriel w rozmowie z brytyjską stacją. (PAP)

 

PAP SACopyright © PAP SA 2023